Jak si vybrat erekční kroužek a jaké jsou jeho přínosy?

Jak si vybrat erekční kroužek a jaké jsou jeho přínosy?

Erekční kroužek, nebo také penisový kroužek či cock ring, je jednou z nejpopulárnějších sexuálních hraček pro muže. Tento kroužek může pomoci zlepšit a prodloužit erekci tím, že zabraňuje odtoku krve z penisu. V tomto článku si podrobněji probereme, jak erekční kroužek funguje a jak ho bezpečně používat.

Co je erekční kroužek a jak vypadá

Erekční kroužek je pružný kroužek, který se nasazuje primárně na kořen penisu, ale klidně i na žalud nebo či předkožku. Účelem erekčního kroužku je zpomalení odtoku krve z penisu, což prodlužuje dobu erekce. Slouží ale také jako zajímavá erotická hračka, která zpestří jednotlivcům i partnerům sex i masturbaci.

Kroužky se vyrábí z různých materiálů, jako je silikon, kov nebo plast, a samozřejmě také v různých velikostech, aby si každý “majitel” penisu našel to své. Některé kroužky jsou vybaveny vibračními funkcemi, čímž poskytují další stimulaci penisu nebo klitorisu při sexu.

Hlavní výhody používání erekčního kroužku

 • Prodloužení a zlepšení erekce
 • Oddálení ejakulace a prodloužení sexuální aktivity
 • Intenzivnější orgasmus

  I když se kroužku na penis říká erekční kroužek, nenechte se zmást. Není to jen erotická pomůcka, ale hlavně velmi zajímavá erotická hračka, která vám přinese nové pocity a zážitky během sexu i masturbace o samotě.

  Na kroužcích na penis je skvělé i to, že je můžete používat společně s kondomem. Účinnost ani jednoho ani druhého se tím nijak nesníží. První vždy nasaďte kondom a až pak kroužek!

  Problémy s erekcí potrápí čas od času každého muže. Kroužek na penis může pomoci.

  Možná rizika

  Chcete-li používat erekční kroužek, měli byste být seznámeni nejen s jeho výhodami, ale také možnými riziky a vedlejšími účinky:

  • nepohodlí
  • pocit stlačení
  • bolest

   Pokud se u vás objeví tyto symptomy, měli byste kroužek okamžitě sundat a poradit se s lékařem. Kroužek na penis nepoužívejte ani v případě, pokud trpíte cukrovkou, nebo máte problémy s krevním oběhem či se u vás vyskytuje nebezpečí krevních sraženin.

   Kroužek mějte nasazený maximálně 30 minut, ideálně však 15-20 minut maximálně. Penis kvůli nedostatku kyslíku může otéct, hrozí ale dokonce k poškození tkání!

   Mějte na paměti, že…

   I když vám erekční kroužek může pomoci s výdrží a lepší erekcí, je potřeba si uvědomit, že cock ring není zázračné řešení problémů s erekcí. Pokud trpíte chronickými problémy s erekcí, nemusí ve vašem případě vůbec fungovat. Někdy je jedinou možností opravdu jen lékař, který zjistí příčinu vašich problémů s erekcí a najde vhodní řešení.

   Tipy pro výběr erekčního kroužku

   Materiál kroužku

   • Kovové erekční kroužky: Tyto kroužky se vyrábí z kovových materiálů, jako je nerezová ocel nebo hliník. Jsou velmi pevné a mohou poskytnout výraznou podporu erekce. Jsou však poměrně těžké a chladné, ale někdo právě to může preferovat.
   • Silikonové erekční kroužky: Kroužky z měkkého a pružného silikonu jsou velmi populární kvůli své měkkosti a pohodlí. Jsou hypoalergenní a snadno se čistí. Tyto kroužky jsou ideální pro muže, kteří chtějí mít pocit měkkosti a flexibilitu.
   • Gumové erekční kroužky: Jsou lehké a pohodlné, ale ne tak pevné jako kov či silikon a mohou se zcela výjimečně roztrhnout. Tento typ kroužku se hodí pro muže, kteří chtějí mít přirozený pocit během používání.
   • Plastové erekční kroužky: Jsou lehké a pohodlné, ale ne tak pevné jako kov či silikon a mohou zlomit.

     

     Kroužků na penis existuje nespočetně, takže se nebojte, že byste nenašli ten ideální pro vás.

     Šířka erekčního kroužku

     Šířka kroužku na penis je při výběru důležitým faktorem. Cock ring by neměl být ani příliš volný, ani příliš těsný. Pokud je kroužek příliš volný, nebude plnit svůj účel. Bude-li vám kroužek na penisu příliš těsný, nejenže může kroužek prasknout, ale hlavně si můžete ublížit.

     Pokud nevíte, jak velký erekční kroužek koupit, jednoduše změřte průměr v oblasti kořene penisu. Vezměte stuhu nebo ideálně krejčovský metr, omotejte ho kolem kořene a lehce utáhněte.

     Skvělou volbou jsou ale také stahovací kroužky na penis. Kroužek díky šňůrce utáhnete přesně tak, jak potřebujete a intenzitu utažení v průběhu akce hravě upravíte.

     TIP: Zajímá vás, jak velký máte penis? » Máme pro vás návod, jak změřit délku i tloušťku penisu.

     Styl kroužku

     Existuje mnoho stylů erekčních kroužků, které se liší vzhledem a způsobem použití. Některé kroužky na penis mají otvor pro varlata, jiné mají výstupky nebo drážky pro stimulaci klitorisu nebo poševní stěny. Existují také vibrátorové kroužky, které poskytují další stimulaci pro oba partnery nebo erekční kroužky s dálkovým ovládáním, které vám hrátky pěkně zpestří.

     Cena

     Cena erekčních kroužků se může lišit v závislosti na materiálu, velikosti a stylu. Nicméně, většina kroužků je cenově dostupná a lze je zakoupit za méně než 500 Kč.

     Účel použití erekčního kroužku

     Při výběru erekčního kroužku se zamyslete nad tím, proč si ho pořizujete. Pokud hledáte cock ring pro větší stimulaci, můžete zvolit kroužek s vibracemi nebo s texturou na povrchu. Pokud máte problémy s erekcí, můžete zvolit kroužek s větší pevností, aby byl váš penis co nejtvrdší.

     Pokud si nejste jistí velikostí kroužku na penis, můžete si pořídit různě velké kroužky v setu.

     Způsob použití

     Dalším faktorem, který je třeba zvážit, je způsob použití. Některé kroužky mají otevřenou konstrukci, což umožňuje snadnější umístění a odstranění kroužku, zatímco jiné mají uzavřenou konstrukci, což znamená, že musíte kroužek přetáhnout přes penis a varlata.

     Návod na používání kroužku na penis

     1. Kroužek na penis byste neměli používat v kombinaci s požitím drog či alkoholu.
     2. Aby se snížilo tření a zvýšila se pohodlnost při používání, použijte lubrikační gel.
     3. Máte-li silikonový nebo roztažitelný kroužek, můžete ho navléknout jak na ochablý, tak ztopořený penis. Kroužek, který nelze natáhnout, například z kovu, nasaďte na ochablý penis.
     4. Jednou rukou držte žalud a druhou rukou nasazujte cock ring. Přetáhněte ho přes penis a varlata až ke kořeni, kde bude pevně držet a nehrozí, že sklouzne.
     5. Po nasazení začne tlak z kroužku omezovat průtok krve z penisu. Penis by měl být v tento moment tvrdší a vaše erekce delší.
     6. Kroužek v případě pocitu bolesti nebo nepohodlí sundejte/povolte.
     7. Pro dosažení ejakulace kroužek sundejte/povolte. S nasazeným či utaženým kroužkem je ejakulace hůře proveditelná.
     8. Pokud vám erekční kroužek nejde sundat nebo je sundávání nepříjemné, pomozte si větším množstvím lubrikačního gelu.

      TIP: Pokud jste si koupili roztažitelné kroužky na penis v setu, navlékněte jeden zvlášť přes varlata a druhý přes penis. Zážitek bude opravdu zajímavý!

      Jak vyčistit erekční kroužek

      Pokud je kroužek vyrobený z materiálů, jako je kov nebo sklo, je čištění o něco snazší. Podobně jsou na tom i silikonové kroužky, ale bývají náchylnější k poškození při kontaktu s olejovými lubrikačními gely. Po použití kroužek důkladně opláchněte a vyčistěte pod tekoucí vodou s mýdlem nebo dezinfekčním prostředkem.

      Zpět na blog

      Napište komentář

      Upozorňujeme, že komentáře musí být před zveřejněním schváleny.

      • Je sex během menstruace bezpečný?

       Je sex během menstruace bezpečný?

       Lidmila Maršálková

       Sex během menstruace už není takové tabu jako dříve. Mnoho párů to dělá, ještě více žen v tomto období masturbuje. Stále však existuje mnoho mnoho dívek a žen, které váhají. A...

       Je sex během menstruace bezpečný?

       Lidmila Maršálková

       Sex během menstruace už není takové tabu jako dříve. Mnoho párů to dělá, ještě více žen v tomto období masturbuje. Stále však existuje mnoho mnoho dívek a žen, které váhají. A...

      • Užijte si sex ještě víc a zkuste španělské mušky

       Užijte si sex ještě víc a zkuste španělské mušky

       Lidmila Maršálková

       Slibují větší chuť na sex a nevšední sexuální zážitek. Opravdu ale španělské mušky fungují? Zjistěte, co afrodiziakální kapky obsahují, pro koho jsou vhodné a podle čeho je vybírat. Na závěr...

       Užijte si sex ještě víc a zkuste španělské mušky

       Lidmila Maršálková

       Slibují větší chuť na sex a nevšední sexuální zážitek. Opravdu ale španělské mušky fungují? Zjistěte, co afrodiziakální kapky obsahují, pro koho jsou vhodné a podle čeho je vybírat. Na závěr...

      • Mokrý orgasmus: Průvodce squirtingem pro začátečníky

       Mokrý orgasmus: Průvodce squirtingem pro začáte...

       Lidmila Maršálková

       Láká vás mokrý orgasmus, ale nevíte, jak na něj nebo co od tohoto zážitku očekávat? V tomto článku vám přiblížíme ženskou ejakulaci, jak k ní dochází a zbouráme některé mýty...

       Mokrý orgasmus: Průvodce squirtingem pro začáte...

       Lidmila Maršálková

       Láká vás mokrý orgasmus, ale nevíte, jak na něj nebo co od tohoto zážitku očekávat? V tomto článku vám přiblížíme ženskou ejakulaci, jak k ní dochází a zbouráme některé mýty...

      1 z 3